Najlepsze artykuły na temat SPOŁECZEŃSTWO.

WSTRZYMYWANIE ODDECHU

Czy wiecie na jak długo człowiek potrafi wstrzymać oddech? Otóż okazuje się, że na tle innych ssaków wypadamy całkiem nieźle, z wynikiem ponad 17 minut! Obowiązujący rekord został ustanowiony w 2008 r. i należy do amerykańskiego iluzjonisty Davida Blaine'a. 35-letni Blaine, który podczas programu "The Oprah Winfrey Show" został zanurzony w zbiorniku wypłenionym wodą, nie oddychał przez dokłądnie 17 minut i 4 sekundy. Dla porównania, według środowiska medycznego, w sytuacji oddcięcia dopływu tlenu do mózgu, poważne uszkodzenia wilczając w to ryzyko śmierci mózgu następuje po około 6-7 minutach!  

 

JESTEŚ SZCZĘŚLIWYM ZWYCIĘZCĄ LOTERII DNA

Wszyscy przez to przechodziliśmy... wieczorem na kanapie przed telewizorem, ze spoconymi dłońmi i przyśpieszonym biciem serca, wypatrywaliśmy oczy, chcąc zobaczyć na ekranie upragnione numery. Potrzebujesz jedynie 6 liczb, żeby spełniły się Twoje marzenia o wielkiej wygranej. Jeśli dobrze się nad tym zastanowisz, masz większe szanse na porażenie piorunem niż "6 w totka". Mimo to zagrałeś. Niestety, trafiłeś tylko 2 liczby i Twoja inwestycja w marzenia przepadła. Czy faktycznie miałeś pecha?

Pomyśl. Wszyscy - wszystkie żyjące stworzenia, jesteśmy wielkimi zwycięzcami w grze o przetrwanie i reprodukcję, w grze DNA. Mieliśmy niezwykłe szczęście, że powstaliśmy z niemal przypadkowej kombinacji chromosomów. No dobrze, przyznaję, niektórzy mieli więcej szczęścia w ich precyzyjnej kombinacji niż inni. Jeszcze inni po prostu urodzili się w lepszym miejscu. Ale poza tym drobnym szczegółem, wszyscy jesteśmy zwycięzcami wielkiej loterii życia. Jakakolwiek inna kombinacja i... NIE BYŁOBY Cię tu.

Dlaczego więc nie zaczniesz grać w grę życia... jesteś na tym świecie tylko raz...

Libertinus

 

SPRAWDŹ DO JAKIEJ GWIAZDY JESTEŚ PODOBNA!

Jeśli masz chwilę czasu przeznaczoną na relaks i zabawę polecamy stronę http://www.myheritage.pl/FP/Company/try-face-recognition.php Umożliwia ona sprawdzenie, która gwiazda jest do Ciebie podobna! Aby rozpocząć test dodaj wyraźne zdjęcie swojej twarzy i odczekaj, aż system zeskanuje twarz i dokona porównania. Wynikiem jest fotografia słynnej osoby wraz z informacją w ilu procentach jesteście podobne. Panie i Panowie odnajdźcie wasze nowe, sławne Ja!  

 

MĄDROŚĆ SOKRATESA

Większość ludzi wie kim był Sokrates, ale czy wiedzieliście z jakim sprzeciwem społeczeństwa musiał się borykać? Filozof namawiając swoich uczniów do niezależnego myślenia, po to aby wystawili na próbę wszystko to, co zostało im "z góry" powiedziane, został oskarżony o herezję. Podczas procesu, na zarzuty sądu Sokrates odpowiedział po prostu: "Niezbadane życie nie jest warte życia."

Nie wierz wytartym sloganom. Nie zgadzaj się bezmyślnie na "no wiesz, tak to już jest", "nie możesz tego zrobić", "Twoje życie powinno wyglądać tak a tak", "musisz to zrobić, bo wszyscy tak robią". Monogamia jest wyborem. Wyborem - nie "jedynym słusznym" sposobem na przeżycie Twojego życia! Możesz być w związku monogamicznym, poligamicznym, możesz praktykować swinging, lub dzielić swoje uczucia i dom z grupą ludzi, możesz też wybrać jakąkolwiek inną opcję z szerokiej gamy tego co dziś nazywamy związkami alternatywnymi. Pamiętaj, że związki są jak ubrania, każdy z nas jest inny i dlatego jeden rozmiar pasujący na wszystkich po prostu nie istnieje. Próbuję uzmysłowić Ci, że bez względu na to co wybierzesz, powinieneś być świadomy, że masz wybór i poznać inne opcje niż wytarta ścieżka. Zamiast bezmyślnie podążać śladami innych bądź aktywny w swojej życiowej wędrówce i mądrze wybieraj to co jest najlepsze dla Ciebie i co w najbardziej zadowalający sposób pomoże Ci zaspokoić Twoje potrzeby (emocjonalne, seksualne, bezpieczeństwa etc.). Nie goń za marzeniami innych, realizuj własne. Eksperymentuj, próbuj różnych rzeczy, poznaj złożoność świata i relacji międzyludzkich. Pomiędzy czarnym i białym istnieje mnóstwo odcieni szarości - odkryj je. Myśl niezależnie. To Twoje życie i masz prawo dokonywać własnych wyborów bez bycia ocenianym.

POLEĆ