Najlepsze artykuły na temat Związki międzyludzkie są jak miód na ludzką duszę - Monogamia - Związki - Pomorskie - Libertinus.pl.

MIÓD NA LUDZKĄ DUSZĘ

Ludzie... Większość spośród tych, których spotkasz w swoim życiu, będzie wewnętrznie rozdarta pomiędzy dwa sprzeczne, lecz bardzo silne pragnienia, pragnąc jednocześnie wolności oraz bliskości.  

miód

Z jednej strony wszyscy pragniemy głębokich relacji, jedności dusz, towarzystwa, zrozumienia, wspólnoty, wsparcia, związku, bliskości, intymności... Z drugiej strony nie chcemy być przytłoczeni, zdominowani, ograniczeni, przywiązani jak pies na sznurku, nie chcemy być niczyim kamieniem u nogi i nie chcemy aby ktoś wiązał nas w ten sposób, dusimy się, chcemy wolności, przestrzeni, chcemy robić to na co mamy ochotę, nie chcemy brać odpowiedzialności za ewentualne skutki naszych działań, nie chcemy 

być oceniani. W tej całej skomplikowanej walce pomiędzy dwoma motorami napędowymi ludzkich działań trudno jest o wygraną. Niemniej jednak istnieją metody aby odnaleźć spokój. Ludzie... Zamiast poszukiwać rozwiązania poprzez przyjęcie chociażby na chwilę perspektywy "out of the box" wielu z nich preferuje zatopienie się w konsumpcyjnych, sztandarowych i "wygodnych" związkach, które dalekie są od ideału. Reszta ogłupia się telewizją, otępia używkami, tanią rozrywką i marnymi substytami szczęścia... pochłania ich biały szum, a życie ucieka między palcami.

Jeśli kogoś kochasz nie zabieraj mu wolności

Wszelkiego rodzaju związki międzyludzkie są jak piasek, który trzymasz w dłoni. Następym razem gdy będziesz spacerować po plaży przeprowadź mały eksperyment. Pochyl się i weź garść piasku. Trzymaj go delikatnie, nie zaciskaj dłoni, niech twoje palce spoczywają wygodnie otwarte - zauważysz, że piasek zostanie tam gdzie był. W momencie gdy spróbujesz zamknąć dłoń, zacisnąć kurczowo na tym co masz, piasek przesypie się między palcami i to co zostanie będzie niczym innym niż smutnymi resztkami. Takie właśnie są związki. Pozwól ludziom być tym kim są! "Trzymaj" ich delikatnie, z szacunkiem dla wolności jaką posiadają jako istoty ludzkie i masz większe szanse na to, że pozostaną w Twoim życiu. Jeśli będziesz się trzymać zbyt kurczowo, zbyt posesywnie, jeśli będziesz tłamsić i dusić związki oraz osoby, na których ci zależy - pamiętaj o piasku, który przesypał Ci się między palcami... chyba nie chcesz aby to samo stało się z tymi, których kochasz.

POLEĆ