Najlepsze artykuły na temat Swingtown.

WITAJCIE W SWINGTOWN CZYLI "GIVE IT UP FOR LOVE"

Swingtown czyli Imprezowo, to amerykański serial telewizyjny opowiadający o rewolucji społecznej mającej miejsce w Ameryce lat 70 pokazanej z punktu widzenia mieszkańców "przedmieścia". Jego premiera miała miejsce 5 czerwca 2008 na kanale CBS.
Obraz stworzony przez Mike Kelley, opierał się na elementach zaczerpniętych z życia rodziców producenta, których młodość przypadła na lata 70 i którzy sami byli swingersami.

Swingtown przetrwał tylko jeden sezon wzbudzając spore kontrowersje i zbierając skrajnie różne recenzje od "pokazującego rzadko spotykaną głębię ("Variety") po nieskładne połączenie Cudownych Lat i Boogie Nights ("Salon.com"). Reakcje społeczne były równie zróżnicowane - od uwielbienia po bojkot. W trakcie pierwszej emisji sezonu doszło do sytuacji, w której członkowie Stowarzyszenia Rodzin Amerykańskich słali skargi do mediów próbując przekonać telewizję CBS do zaprzestania nadawania serialu. W efekcie firmy reklamujące produkty w ramach Swingtown (np. Protect & Gamble) postanowiły wycofać się z udziału w jego produkcji. 

Serial Swingtown opowiada o losach trzech rodzin żyjących w Ameryce lat 70 oraz o wpływie rewolucji seksualnej na społeczeństwo tego kraju. Oglądając kolejne odcinki obserwujemy jak zmienia się mentalność bohaterów, ich sposób myślenia, pragnienia i oczekiwania. Widzimy w jaki sposób decyzje o przekraczaniu granic społecznych i kulturowych wpływają na ich życie. Z jednej strony jesteśmy świadkami emancypacji kobiet, pojawienia się nowego pro aktywistycznego, samodzielnie myślącego młodego pokolenia, wymiany w ramach klasy rządzącej (po aferze Watergate), szeroko rozumianych zmian społecznych (rewolucja obyczajowa) oraz konfliktu pokoleń. Z drugiej strony widzimy rozkwit ery disco, życie swingerów, zamianę partnerów, otwarcie w kwestii homoseksualizmu, swobodne używanie narkotyków, oraz imprezy (nie tylko dla swingersów) do białego rana.

Produkcja w interesujący sposób opowiada o cieniach i blaskach życia zarówno w otwartym związku jak i w monogamicznym. Swingtown pokazuje, że zmiany nie są łatwe, często wymagają odwagi, cierpliwości, determinacji i zaangażowania obojga partnerów. Co ciekawe, serial ma moralistyczne przesłanie pokazując, że kłamstwo ma działanie destrukcyjne i zawsze niesie za sobą (często nieprzewidziane) konsekwencje. Szczerość i otwartość, choć często trudne, to jedyne dobre rozwiązanie. Swingtown pokazuje istotną różnicę pomiędzy dojrzałą, obopólną decyzją o otwarciu drzwi do sypialni a zdradą.

Pomijając wszystkie inne aspekty, z pewnością należy docenić bardzo dobrą grę aktorską, świetną muzykę z lat 70 oraz niezłe ujęcia, które składają się na całość . Przyznajemy, oglądaliśmy Swingtown z przyjemnością i dlatego też tym, którzy jeszcze nie widzieli - polecamy.

 

A oto jeden z lepszych cytatów zaczerpnięty ze Swingtown (pilot):

 

Trina Decker: Jest nieszkodliwa. Nieszczęśliwa, ale nieszkodliwa. Ciągle powtarzam, że powinni otworzyć swoje małżeństwo tak jak wszyscy inni, ale jej mąż… jest trochę spięty.
Susan Miller: Ty i Tom żyjecie w otwartym małżeństwie?
Trina Decker: No a wy nie?
Susan Miller: Nie...nie, Bruce by oszalał gdybym go zdradziła.
Trina Decker: Oh, to nie jest zdrada, wręcz przeciwnie.
Susan Miller: W jaki sposób seks z inną osobą nie jest zdradą?
Trina Decker: Dlatego, że wszystkie karty są już wyłożone na stół. Wiesz, nie ma oszukiwania, nie ma kłamstw. Od kiedy weszliśmy w ten świat, Tom i ja osiągnęliśmy zupełnie nowy poziom bliskości... że nie wspomnę o niesamowitym seksie.
Porozmawiaj z Brucem... Szczerze, otwarcie naszego związku było najlepszą rzeczą jaka kiedykolwiek nam się przydarzyła.

Swingtown powiązane produkty.

Zabawa na plażyZnak "uwaga dorośli się bawią" Świętowanie z okazji 4 Lipca4 kobiety i 2 mężczyzn

swingtown banerswingtown baner mały

porozrzucane ubrania

POLEĆ