Najlepsze artykuły na temat Swingers wakacje czyli sprawdź swoją check listę.

SWINGERS WAKACJE CZYLI SPRAWDŹ PRZED WYJAZDEM SWOJĄ CHECK LISTĘ

Lato w pełni: kierunek słońce i plaża!

Być może w tym roku wybraliście francuskie Cap d’Adge nad Morzem Śródziemnym lub Ibizę, a może jeszcze inny „gorący” i egzotyczny kierunek. Tak czy inaczej czas sprawdzić czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Oto lista, którą musicie sprawdzić przed wyjazdem!

Kalendarz szczepień
Pamiętaj aby odwiedzić lekarza przynajmniej 6 tygodni przed planowanymi wakacjami. Jeżeli wybieracie się do jakiegoś egzotycznego kraju sprawdźcie jakie szczepienia musicie zrobić przed wylotem. Nawet jeśli postanowiliście spędzić wakacje w dobrze wam znanym miejscu i tak warto sprawdzić czy wszystkie badania i szczepienia są nadal ważne. Możecie zapytać swojego lekarza o ewentualne sugestie, ponieważ szczepienia przeciwko roznoszonej przez kleszcze boreliozie, tężcowi czy żółtaczce pokarmowej mogą okazać się warte wzięcia pod uwagę. Pamiętajcie także aby sprawdzić kiedy po raz ostatni badaliście się pod kontem chorób przenoszonych drogą płciową i rozważcie powtórny screening.

Zęby
Nigdy nie przekładajcie planowanej wizyty u dentysty na „po wakacjach”. Szczególnie jeśli będziecie podróżować samolotem. Zmiana ciśnienia wywołana wysokością może na dobre „obudzić” ten mały irytujący ząbek, który wam się od czasu do czasu odzywa. W nowym, nieznanym miejscu znalezienie „dobrego” tudzież „zaufanego” dentysty może okazać się sprawą niełatwą, nie wspominając o kosztach.

Apteczka podróżna
Oto co zawsze znajduje się w naszej:

  • Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  • Lek na biegunkę
  • „Coś” na chorobę lokomocyjną
  • Środek dezynfekujący
  • Plastry
  • Sterylny gazik
  • Pęsetę
  • Nożyczki
  • Termometr

Przed wyjazdem warto wybrać się do najbliżej (tudzież zaprzyjaźnionej) apteki i zapytać co jeszcze mogli byście ewentualnie potrzebować w miejscu gdzie się wybieracie.

Lekarstwa
Jeśli regularnie przyjmujecie leki pamiętajcie aby zaopatrzyć się w większą ich liczbę niż by to wynikało z ilości dni. Zawsze może dojść do jakiegoś nieprzewidzianego wydarzenia, które przedłuży wasz pobyt poza domem (np. strajk na lotnisku). Leki najlepiej przewozić w bagażu podręcznym, a nie nadawanym, bo jak wiadomo walizki czasem się gubią. To samo dotyczy rzeczy najbardziej wam niezbędnych, jak np. soczewki kontaktowe (zwłaszcza jeśli macie bardzo dużą bądź nietypową wadę wzroku). Zaopatrzenie się w szorty i bikini w miejscu docelowym nie jest problemem - znalezienie odpowiedników przyjmowanych leków jest.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym
Nawet jeśli udało wam się ładnie opalić jeszcze przed wyjazdem na wakacje zawsze zabierajcie ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym. Pamiętajcie, że macie miejsca na ciele, które są mniej odporne na słońce niż reszta, zwłaszcza jeżeli na co dzień nie spacerujecie często topless tudzież całkowicie nago. Aby zapewnić sobie kompleksowe działanie zapakujcie krem po opalaniu, okulary przeciwsłoneczne, pomadkę do ust z filtrem oraz kapelusz. Czasem warto też wziąć coś na ewentualne poparzenia. Panie pamiętajcie aby chronić piersi przed słońcem – zwłaszcza brodawki. Kapelusz jest niezbędny ponieważ zbyt duża ekspozycja głowy na słońce może doprowadzić nawet do udaru. Ból i zawroty głowy, dezorientacja, mdłości, osłabienie, drżenie mięśni to nic przyjemnego, zwłaszcza w czasie waszych wymarzonych wakacji.

Prezerwatywy
Bezpieczeństwo to podstawa, chronić należy się nie tylko przed słońcem i przegrzaniem, ale także o ile nie przede wszystkim przed ewentualnymi chorobami. Zanim zasuniecie zamek ostatniej walizki proponujemy abyście na spokojnie jeszcze raz przedyskutowali wasze oczekiwania i granice. Jeżeli będą to wasze pierwsze „swingerskie” wakacje odświeżcie sobie wszystko to co zostało do tej pory między wami powiedziane. Nowe miejsce, nowi ludzie, zmiana trybu życia, słońce, mniejsza ekspozycja na stres to wszystko powoduje wzrost libido i może czasem osłabiać „jasne” myślenie. Na wszelki wypadek zaopatrzcie się w pokaźny zapas kondomów. Najlepiej zabrać prezerwatywy różnych typów (prążkowane, nawilżane itp.) oraz rozmiarów, a także pamiętać o prezerwatywach nie-lateksowych ponieważ niektórzy są na nie uczuleni. W ten sposób unikniecie sytuacji, w której chciałoby sie ale… Można rozważyć także spakowanie antyalergicznego lubrykantu, chusteczek, wilgotnych chusteczek do higieny intymnej (najlepiej z pałeczkami kwasu mlekowego) oraz antybakteryjnego sprayu bądź żelu do rąk.
Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!Wyluzowany

 

POLEĆ