Najlepsze artykuły na temat Przed masażem .

PRZED WYKONANIEM MASAŻU

Przed rozpoczęciem masażu ważne jest aby odpowiednio przygotować zarówno miejsce, atmosferę jak i potrzebny asortyment: ręczniki, wałki i olejki.

Zanim rozpoczniesz upewnij się, że pomieszczenie, w którym masaż będzie miał miejsce jest ciepłe. Pamiętaj, że osoba wykonująca masaż produkuje więcej ciepła niż przyjmująca. Jeśli masaż będzie trwał długo, najlepiej jest przykryć te części ciała, które nie są w danej chwili masowane. W tym celu możesz użyć ręcznika lub koca. Dobrym pomysłem jest praca z kilkoma ręcznikami, które na zmianę umieszcza się na kaloryferze lub innym źródle ciepła. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem koca elektrycznego użyj go aby zapewnić masowanej osobie, ciepło i komfort, które dodatkowo pomogą się jej rozluźnić. 

Zadbaj o atmosferę poprzez łagodne światło świec i delikatny zapach kadzidełek bądź olejków eterycznych. Upewnij się jakie zapachy preferuje masowana osoba i czy nie jest uczulona na tego typu produkty. Niektórzy lubią muzykę bądź odgłosy natury w tle, inni twierdzą, że ich to rozprasza. Dlatego na listę przygotowań przed przystąpieniem do masażu, wpisz wywiad z zainteresowaną osobą.

Użyj poduszek i wałków jeśli zajdzie taka potrzeba. W przypadku tradycyjnego masażu wałki są głównie umiejscawiane pod kolanami, podczas gdy w przypadku masażu intymnego układa się je pod biodrami. Jeśli nie posiadasz stołu do masażu, możesz użyć poduszek w celu uniesienia klatki piersiowej i podparcia głowy. Dzięki temu, masowana osoba nie wysila mięśni karku.

Podgrzej olejek do masażu zanim naniesiesz go na skórę. Polecamy użycie mieszanki naturalnych olejków i zapachów. Olejki najlepiej przechowywać w szklanych butelkach i słoiczkach. Tę część olejku, którą zamierzasz zużyć podczas masażu, możesz przelać do małego plastikowego pojemniczka, co ułatwia aplikację. Jeżeli planujesz wykonanie masażu intymnego, użyj wyłącznie naturalnych olejków bez zapachów czy dodatkowej chemii!

POLEĆ