Najlepsze artykuły na temat Włożyć monogamię między bajki - Monogamia - Związki - Opolskie - Libertinus.pl.

MONOGAMIA

Dla wszystkich zwolenników monogami pragniemy przytoczyć definicję pojęcia monogamia, jaką możecie znaleźć na stronach Wikipedii. Dlaczego? Otóż dlatego, że zawiera ona niezwykle istotną (często pomijaną) wzmiankę dotyczącą socjobiologii, która w sposób rzetelny opisuje stosunki międzyludzkie opierając się na nauce, a nie sentymentach i "powszechnym przekonaniu".

"Monogamia (gr. μονογαμία, od μόνος monos „jedyny” i γαμέω gameo „zawieram małżeństwo”; jednożeństwo) – małżeństwo jednego mężczyzny i jednej kobiety. Współcześnie najpopularniejszy typ małżeństwa rozpowszechniony wraz z ekspansją cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Socjobiolodzy opisując model stosunków panujących między ludźmi skłaniają się raczej ku użyciu terminu: „monogamia ze skłonnością do zdrady”." (źródło: Wikipedia)

 

© Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

STATYSTYKA

Zdrady występują najczęściej w 5-6 roku małżeństwa. Ponadto 80% mężatek przyznaje, że gdyby ich obecny związek się rozpadł, już nigdy nie zdecydowały by się wyjść za mąż. 

Tracey Cox, Hot Sex, czyli seks bez tabu

POLEĆ