Najlepsze artykuły na temat Definicja swingowania.

DEFINICJA SWINGOWANIA JAKO STYLU ŻYCIA

Swinging (czasem nazywany "swingującym stylem życia" albo "swingowaniem") – forma niemonogamicznej aktywności seksualnej, traktowana zwykle jak każda inna aktywność, która może być doświadczana w parze.

NASCA International (międzynarodowa organizacja zrzeszająca kluby swingersów na całym świecie) dodaje na swoich stronach, że w tego rodzaju aktywności "emocjonalna monogamia" i zaangażowanie w miłosną relację z partnerem są stawiane na pierwszym miejscu, a swinging najczęściej odbywa się w obecności małżonka i wymaga zgody obu małżonków na to przedsięwzięcie.

Zjawisko swingingu może być postrzegane jako część rewolucji seksualnej, która nastąpiła z nagłym wzrostem aktywności seksualnej umożliwionym przez tzw. bezpieczny seks. Innym aspektem, który znacząco wpłynął na rozwój swingu jest z pewnością dynamiczny rozwój internetu wraz z portalami społecznościowymi i tematycznymi. Wirtualna anonimowość pozwala wyrażać swoje zainteresowania i odnaleźć innych swingersów. Jest to raczej zamknięte i dyskretne środowisko, które świadome jest braku społecznej akceptacji swoich zachowań. Pary oraz samotni singlowie/singielki zwykle nawiązują kontakt przez internet lub spotykają się w klubach gdzie często organizowane są odpowiednie imprezy np. swingers-party czy gang bang.

 

© Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

POLEĆ