Najlepsze artykuły na temat Blondynki bawią się lepiej.

BLONDYNKI BAWIĄ SIĘ LEPIEJ

Blondynki bawią się lepiej? Tak, to prawda i teraz nawet nauka to potwierdza!

blondynka na plaży

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie, że blondynki mają w życiu więcej zabawy i zastanawialiśmy się ile jest w nim prawdy.

Okazuje się, że kobiety posiadające jasny kolor włosów są pewniejsze siebie i bardziej kochliwe. Pomimo że brzmi to co najmniej dziwnie, naukowcy twierdzą, że rozjaśnianie włosów czyni cuda.

Blondynki posiadają lepszy obraz samej siebie, czują się bardziej atrakcyjne i niezależne, a nawet stają się bardziej aktywne w sypialni!

Jeśli naprawdę chcecie mieć niesamowite życie seksualne, warto jednak pamiętać, że to rudowłose panie mają najliczniejszą grupę partnerów i uprawiają seks częściej niż panie o jakimkolwiek innym kolorze włosów.

Ale wróćmy do blondynek. Kolor blond wpływa zarówno na życie osobiste jak i zawodowe. Kobiety, które przefarbowały się na blond, częściej zbierały w sobie odwagę na rozmowę z szefem czy współpracownikami, a nawet prosiły o podwyżkę.

Nie wykluczone, że kolor włosów przyczynił się także do rozwoju karier niektórych gwiazd jak Marylin Monroe czy Scarlett Johansson. Zwłaszcza, jeśli w tym kontekście przytoczymy wyniki badań, które mówią, że blondynkom łatwiej jest występować przed publicznością, bez względu na to czy chodzi o śpiew, taniec czy inny rodzaj performanceu.

My kobiety od dawna znamy magiczny wpływ wizyty u fryzjera na nasze samopoczucie. Wygląda na to, że teraz proces ten wzbudził zainteresowanie także wśród naukowców. Jednym z nich jest Mark Sergeant z Nottingham Trent University, który zapytał ponad 200 kobiet jak czuły się przed i po farbowaniu włosów.
Dr Mark Sergeant powiedział:

'Farbowanie włosów może być dla większości osób czymś w rodzaju sztuki, w rzeczywistości jednak, za tym procesem kryje się sporo nauki. Zmiany, które w przypadku uczestników badań zaobserwowaliśmy' w ich zachowaniu były niezwykłe.

'Nie tylko ich pewność siebie oraz humor zostały poprawione, a zahamowania złagodzone, ale także wiele kobiet zgłaszało poczucie większej atrakcyjności oraz seksualnego podniecenia. 

'Uczestnicy postrzegali farbowanie włosów, jako element podnoszący ich pewność siebie.

'Byli gotowi zapytać o rzeczy, których normalnie nie odważyliby się poruszyć, jak na przykład podwyżka, czy urlop.

Co ciekawe, powody farbowania włosów były zróżnicowane w zależności od grupy wiekowej pytanych. Młodsze kobiety farbowały się głównie po to, aby przyciągnąć czyjąś uwagę bądź, aby stworzyć "nową siebie" w obliczu nadchodzącego ważnego wydarzenia.

Starsze kobiety przede wszystkim chciały zachować młody wygląd, ukrywając siwiejące włosy za pomocą farby.

Liczby robią wrażenie... 80% pytanych odpowiedziało, że wolałyby blond niż jakikolwiek inny kolor. W ten sposób kolor czarny, który znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie palety znalazł się na ostatnim miejscu.

Niestety istnieje też "ciemna" strona bycia blondynką. Statystki pokazują, że brunetki odnoszą większe sukcesy w pracy oraz zarabiają więcej niż blondynki. Co więcej, dwie trzecie najbogatszych mężczyzn na świecie poślubiło partnerkę o brązowych włosach, zatem jeśli chcecie wyjść za miliardera, zapomnijcie o blondzie.

POLEĆ