Najlepsze artykuły na temat NA SZLAKU.

Posty w kategorii:Świat

MAGICZNA DATA 12.12.12 

czwartek, 13 grudnia 2012 Categories: Świat

czterolistna koniczynaWielu jest przekonanych, że bliźniacze daty jak ta: 12.12.12 mają w sobie niezwykłą moc. W tym czasie, wiele par decyduje się na ślub lub zaręczyny wierząc, że ich związek na tym skorzysta. 10.10.10 symbolizowała perfekcję i harmonię, 11.11.11 wieczną miłość, a 12.12.12 szczęście i powodzewnie.

A jak wam mineła słynna środa? Czy przydażyło wam się coś niezwykłego?

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS 

sobota, 1 grudnia 2012 Categories: Świat

czerwona wstążka

1 grudnia, co roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS zwany też Światowym Dniem Walki z AIDS. Został on zainaugurowany w 1988 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w związku ze wzrostem zachorowań i potrzebie ich przeciwdziałaniu. W tym dniu w większości państw świata organizowane są konferencje, akcje edukacyjne, a nawet heppening mające przypomnieć nam o niebezpieczeństwie oraz poszerzyć naszą więdzę w tym temacie. W Polsce prowadzeniem kampanii multimedialnych zajmuje się Krajowe Centrum ds. AIDS.

Symbolem solidarności z chorymi jest Czerwona wstążka

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ANTYKONCEPCJI 

czwartek, 27 września 2012 Categories: Świat

Wczoraj, już po raz szósty, obchodziliśmy Światowy Dzień Antykoncepcji, którego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii antykoncepcji. Technologia również w w tej dziedzinie zmienia się bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby być świadomym nowych możliwości i dostępnych metod. Od czasu wprowadzenia pigułki anytkoncepcyjnej w latach 60 XX wiele się zmieniło i być może to inne, bardziej nowoczesne metody takie jak implant podskórny bądź wkładka domaciczna zdobędą miano antykoncepcji XXI wieku. 

pigułki antykoncepcyjne

METEORYTY 

wtorek, 14 sierpnia 2012 Categories: Świat

Czy komuś z Was udało się ostatniej nocy dostrzec na nieboskłonie "spadające gwiazdy"? Nam niestety nie. Mamy nadzieję, że mieliście więcej szczęścia w tym temacie i udało Wam się pomyśleć życzenie obserwując to niezwykłe zjawisko.

planeta

CZAS LETNI 

sobota, 24 marca 2012 Categories: Świat

czas letniDziś w nocy następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Co ciekawe, w Polsce zmiany czasu dokonuje się od roku 1919. Zgodnie z dyrektywą Uni Europejskiej zmiana następuje ostatniej niedzieli marca. Pamiętajcie zatem, aby przesunąć zegarki o godzinę do przodu (z godziny 2.00 na godzinę 3.00)! W tym roku do czasu zimowego powrócimy 28 października.   PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 

wtorek, 20 marca 2012 Categories: Świat

Już dziś rozpoczyna się kalendarzowa wiosna! Pomimo, że większości z nas pierwszy dzień wiosny kojarzy z datą 21 marca, od tego roku aż do 2043 wiosnę będziemy rozpoczynać już 20 marca. Z kolei pomiędzy 2044 a 2101 pierwszy dzień wiosny będzie przypadał na 20 bądź 19. Tym samym, kolejny początek wiosny w dniu 21 marca nastąpi dopiero w roku 2102.

POLEĆ