Najlepsze artykuły na temat Zgłoś nadużycie.

ZGŁOŚ NADUŻYCIE

Jak zgłosić nadużycie?

logowanie

 

Jeśli chcesz zgłosić nadużycie musisz posiadać konto w naszym serwisie. Jeśli masz już konto - zaloguj się. Jeśli nie masz konta, poniższa instrukcja pomoże Ci je utworzyć. W celu założenia konta wejdź na stronę libertinus.pl i kliknij przycisk "logowanie" w prawym górnym rogu ekranu Twojego komputera.

 

załóż konto

 

 

Podaj wymagane informacje, przepisz kod z obrazka, zaznacz pole obok zdania "Akceptuję warunki korzystania z serwisu", a następnie kliknij przycisk "załóż konto". Postępuj zgodnie z instrukcjami.

 

 

 

tryb wyszukiwania

 

Jeśli posiadasz (już) konto w naszym serwisie zaloguj się. Po zalogowaniu najedź myszką na zakładkę "użytkownicy" w menu wspólnoty, a następnie kliknij "tryb wyszukiwania".

 

 

tryb wyszukiwania

 

W okienku po lewej stronie zobaczysz dostępne tryby wyszukiwania. Wybierz opcję "wyszukiwanie na podstawie nazwy użytkownika”.

 

 

 

 wpisz użytkownika

Następnie w polu "Nazwa Użytkownika" wpisz nazwę profilu, który chcesz zgłosić jako nadużycie, po czym kliknij "szukaj". Z wyświetlonej listy wyników wyszukiwania wybierz interesujący Cię profil.

 

 

 zgłoś nadużycie

 

Po lewej stronie ekranu zobaczysz opcje dotyczące wybranego przez Ciebie profilu. Na końcu listy znajduje się link "zgłoś nadużycie", który musisz kliknąć. Wpisz powód, dla którego zgłaszasz profil oraz dodaj odnośnik, a następnie kliknij przycisk "zgłoś nadużycie".

 

 

RÓŻNICA POMIĘDZY POWODEM A ODNOŚNIKIEM

Co to jest “powód” i dlaczego prosimy o podanie zarówno powodu jak i odnośnika?

Jednym z powodów zgłoszenia nadużycia może być wykorzystanie przez użytkownika zdjęć osób sławnych jako własnych. Wyobraźmy sobie, że jedna z użytkowniczek postanowiła użyć zdjęć Paris Hilton na swoim profilu. W tym przypadku, zgłoszenie nadużycia wyglądało by w następujący sposób: "Zdjęcie(a) znajdujące się na tym profilu nie są zdjęciami właściciela profilu." lub "Zdjęcie(a) znajdujące się na tym profilu są zdjęciami znanej celebrytki." Dla porównania powód oraz odnośnik zawarte w jednym zdaniu wyglądały by tak: "Zdjęcie(a) znajdujące się na tym profilu nie są zdjęciami właściciela profilu, są to zdjęcia Paris Hilton." bądź "Zdjęcie(a) znajdujące się na tym profilu są zdjęciami znanej celebrytki, Paris Hilton." W ten sposób znając powód i odnośnik, nawet jeśli nie znamy nazwiska celebrytki, łatwo i szybko możemy zweryfikować podejrzany profil, poprzez umieszczenie podanego nazwiska w dowolnej wyszukiwarce internetowej. Jeśli nadużycie dotyczy wykorzystania zdjęć profili z innych portali, odnośnikiem może być na przykład adres URL bądź nazwa oryginalnego profilu wraz z nazwą portalu, na którym się znajduje. Jeśli chcesz zgłosić nadużycie ponieważ ktoś użył Twoich zdjęć, odnośnikiem jest udzielenie nam dostępu do prywatnego albumu, zawierającego zdjęcia, które zostały użyte przez inny profil oraz inne zdjęcia należące do Ciebie. W ten sposób będziemy mogli potwierdzić, że faktycznie jesteś właścicielem zdjęć.

POLEĆ